Na pytanie: Od kiedy zaczynany odchudzanie?- padła odpowiedź: od poniedziałku  - ale to początek świąt…Tak, chcę zacząć od świąt, żeby już nie kusiło…

xenia_1xenia_2
Przed programem: 184 kg
Po programie: 121 kg

Ogromna determinacja, wielki sukces

Dzisiaj jest mi lżej - tak mówi p. Xenia, A miała problemy z poruszaniem się, staniem, spore ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu, oraz typowe problemy zdrowotne właściwe dla osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Pod opiekę Poradni Victus w Iławie trafiła w grudniu 2013 r.

Pierwsze spotkanie jak zwykle: wywiad żywieniowo-zdrowotny, badanie i analiza Składu Ciała w celu poznania parametrów struktury ciała – ale można było zmierzyć tylko wagę i BMI – to informacja, że jest bardzo dużo do poprawienia. Pani Xenia podejmuje decyzję: „zaczynamy od poniedziałku”. Poniedziałek – to był 23 grudzień.

Pani Xenia od początku wykonywała wszystkie zalecenia Trenera-Dietetyka z żelazną konsekwencją

Z każdym dniem widoczna była poprawa samopoczucia, kondycji, przybywało energii i sił witalnych.

Waga spadała, ciała ubywało, Pani Xenia stawała się lżejsza, sprawniejsza i radośniejsza. Z tygodnia na tydzień ożywała coraz bardziej.

Po roku jest o 63 kg lżejsza i ma 80 cm mniej w obwodach. Taki ubytek wagi to już jest bardzo duża regeneracja i poprawa kondycji organizmu. I co bardzo ważne - poprawiła się jakość życia.

Osiągnięcia:

  • Utrata wagi: 63 kg
  • waga początkowa: 184 kg
  • po pół roku = 132 kg
  • po 11 m-cach = 121 kg
  • Wiek metaboliczny: -13lat

Wypowiedź pani Xeni. 25-06-2014 r.

Dlaczego zdecydowałam się na odchudzanie?

Powoli doszło do tego, że mając 57 lat nie mogłam już chodzić, jedynie po mieszkaniu, za własną potrzebą. Nie wychodziłam nigdzie, gdyż męczyłam się zbyt mocno, nie miałam sił. Miałam problemy z oddychaniem, brakło mi powietrza, nie mogłam spać, bardzo chrapałam, byłam ciągle zmęczona. Całymi godzinami siedziałam tylko na łóżku patrząc w telewizję. Czułam się coraz gorzej.

A wszystko to z powodu zbyt dużej wagi. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że ważę już 184 kg. Nie ważyłam się. I wtedy dostałam od kogoś informację, że jest w Iławie Poradnia Centrum Odchudzania i Odżywiania i postanowiłam się odchudzić.

Z pomocą i pod kierunkiem p. Niny zaczęłam odchudzanie od Wigilii 2013r. No i waga zaczęła spadać. Zaczęłam odżywiać się inaczej - pi ć dużo wody, jeść dużo warzyw. Zaczęłam czuć się inaczej, lepiej, przybywało mi sił. W marcu ważyłam już 152 kg. I mogłam już spać, dużo więcej chodzić, jeszcze tylko po mieszkaniu, ale więcej. Łatwiej mi się oddychało.  

Dzisiaj, po półrocznym programie ważę 132 kg, Wychodzę na podwórze, nie mam zadyszki, jest mi lżej, łatwo się oddycha, śpię w nocy. Czuję, że znów zaczynam żyć. Oby tak dalej, bo jeszcze to nie koniec odchudzania.

Cieszę się, że zdecydowałam się odchudzać, warto było. Warto zacząć w każdym wieku, nigdy nie jest za późno.

Facebook