Dietetyka dziecięca


Dietetyka dziecięca

Żywienie dziecka powinno zapewnić mu prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy i jednocześnie zmniejszać ryzyko rozwoju chorób dieto zależnych w przyszłości.

Właściwe komponowanie codziennego jadłospisu kształtuje prawidłowe nawyki żywieniowe na całe życie. Tymczasem przeprowadzone w 2011 roku przez Instytut Matki i Dziecka badania wskazują, że tylko około połowa dzieci ma prawidłową masę ciała, a co trzecie dziecko boryka się z nadwagą lub niedoborem masy ciała. Jedną z przyczyn tego stanu jest niewłaściwe komponowanie codziennej diety.

A nadmiar lub niedobór określonych składników w diecie dziecka programuje jego metabolizm na całe życie.

To my, dorośli, mamy największy wpływ na to, jak będzie wyglądała dieta naszego dziecka w przyszłości, warto więc zadbać o nią już dziś. Nie jest to jednak łatwe. Odpowiednie żywienie dziecka wymaga od rodziców pewnej wiedzy i konsekwencji w działaniu.Do Poradni OiO Victus zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży z nadwagą.

Zapraszamy również rodziców dzieci zdrowych, którzy chcą zadbać o kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych swoich dzieci od najmłodszych lat.
Podchodzimy do każdego dziecka w indywidualny sposób
Oferujemy poradnictwo żywieniowe oraz wprowadzenie zmian żywieniowych dla dzieci z nadwagą i otyłością, dla dzieci z niedowagą oraz innymi problemami uzależnionymi od diety.

Dobieramy dietę odpowiednią do stanu zdrowia, wieku, wagi oraz preferencji żywieniowych dziecka.
Przeprowadzimy analizę dotychczasowego sposobu odżywiania, korektę dotychczasowych zachowań dietetycznych z określeniem wartości kalorycznej i zawartości makro- i mikroskładników diety.
Wskazujemy sposoby jak wprowadzać nowe pokarmy „niejadkom” i monotonnie żywiącym się dzieciom.

Doradzamy jak rozwijać w dziecku zdrowe nawyki żywieniowe

Dietetyka dziecięca w poradni Victus

Zrób pierwszy krok, zadzwoń i umów się, skorzystaj z oferty Poradni Odchudzania i Odżywiania Victus w Iławie.

Bo to jest oferta dla Ciebie.

Facebook