stan ketozy

produkty ketogeniczne: tłusty boczek, olej kokosowy, orzechy

Dieta ketogeniczna

- by cukier nie karmił raka


O diecie ketogenicznej od pewnego czasu jest wszędzie pełno i głośno. Czy to kolejna dieta-cud?

Większość z nas może przejść na dietę ketogeniczną. Jest tylko jeden warunek :

należy całkowicie zrezygnować z cukru i zbóż oraz przetworów z tych produktów

Tylko tyle i aż tyle.

Nasze życie dzisiaj to pęd, brak czasu, stres, mało ruchu, relaksu, snu, wszystko potrzebne „na wczoraj”. Prowadzi to do szybszego zużycia materii, wyniszczenia, chorób. Chorób degeneracyjnych, wieloletnich, nieuleczalnych. Dajemy sobie wmówić, że tak wygląda starość. Ale czy tak na pewno jest? Starość może być pełna życia a nie przykuwać do łóżka czy fotela z powodu ciężkich, trudnych do zaakceptowania chorób. Diagnoza "RAK" brzmi jak wyrok.
Zapadamy się w sobie, nie wiemy co robić, chaotycznie szukamy ratunku gdy lekarz powie: nic już nie możemy zrobić.

WHO ogłasza, że wiek XXI to czas niepohamowanego rozwoju chorób nowotworowych.
Czy coś można zrobić?O diecie ketogenicznej dziś się dużo mówi. Jest rekomendowana na odchudzanie, dla sportowców, na wyrzeźbienie sylwetki, jako dieta lecznicza. I to fakt – jest dobra i przydatna we wszystkich tych opcjach. Ale szczególnie cenne jest jej zastosowanie w sytuacji choroby, jako wsparcie leczenia, wzmocnienie naturalnych sił obronnych organizmu. Większość z nas może przejść na dietę ketogeniczną.

Pewnie się zdziwisz, ale jeśli lubisz:

 1. tłuste mięso, ryby, jaja
 2. sałatkę z warzyw zielonych lub/i niezawierających skrobi
 3. dobry sos, tarty ser, aromatyczne przyprawy
  1. No to możesz zaczynać. Do tego spora ilość TŁUSZCZU, ale wybieraj jego zdrowe źródła.
   Jest tylko jeden warunek: aby wywołać ketozę należy całkowicie zrezygnować z cukru i zbóż o działaniu prozapalnym tj. pszenica, kukurydza, owies oraz wszelkie przetwory z tych produktów. Ponadto warzyw wysokoskrobiowych: ziemniaki, bataty, gotowana marchew. Tylko tyle i aż tyle.

   Hipokrates kiedyś powiedział, że „żywność powinna być naszym lekiem a lekarstwo żywieniem”.
   I stwierdzenie to jest aktualne do dziś. Tylko nie uświadamiamy sobie, w jak dużym stopniu to co jemy, może zapewnić nam zdrowie lub je odebrać. Nasza dieta jest jednym z podstawowych czynników wpływających na nasze zdrowie lub jego brak.

   Problem w tym, że lubimy "słodkie". Wszystko co słodkie. Nawet panuje powszechna opinia, że 60% pozyskiwanej energii powinno pochodzić z cukrów. Ale badania naukowe dowodzą, że nie tylko z cukrów (węglowodanów).

   Nasz organizm, szczególnie mózg, doskonale potrafi sobie radzić na innym paliwie, na tłuszczu.
   I tu przychodzi z pomocą dieta ketogeniczna. Jest to dieta wysoko tłuszczowa, gdzie produktem metabolizmu tłuszczów są ciała ketonowe, które potrafią obniżyć wiele markerów stanu zapalnego, w tym niektórych kojarzonych z procesem nowotworowym. Prowadzi to do złagodzenia stanów zapalnych będących pożywką dla raka.

   Tu warto przypomnieć, że cukier sprzyja nie tylko odkładaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej, powstawaniu cukrzycy 2 typu, zakwaszeniu organizmu, ale również procesom zapalnym w organizmie. Czyli m.in. powstawaniu i rozwijaniu się guzów nowotworowych

   Dieta ketogeniczna to prawdziwa rewolucja w dietetyce

   Liczne badania wskazują na jej walory zdrowotne i zwracają uwagę na to, że skutecznie i szybko pomaga organizmowi oczyścić się z toksyn i walczyć z chorobami . Komórki nowotworowe są „uzależnione” od glukozy.
   Tak wiec wyeliminowanie cukru z diety, zminimalizowanie węglowodanów na rzecz tłuszczów, to zagłodzenia raka.
   Dieta ketogeniczna działa hamująco na wzrost guzów nowotworowych w tym: glejaka złośliwego, raka żołądka, okrężnicy, prostaty, płuc. Ponadto zmiana diety na wysokotłuszczową zwiększa wrażliwość komórek nowotworowych na leczenie (chemio- i radioterapię).

   Nasza kondycja zależna jest od sprawności działania wysoko wyspecjalizowanego „urządzenia” jakim jest nasz organizm. Jeśli gdzieś coś nie gra, a my z tym nic nie robimy, to wchodzimy na ścieżkę: „UTRATA ZDROWIA”. A jak już jesteśmy na tej ścieżce to zaczyna się paniczne szukanie ratunku.
   Na pewno warto poznać bliżej tę nową dietę, zanim stracisz zdrowie, lub gdy szukasz wsparcia dietetycznego w chorobie.Gdy masz problemy ze zdrowiem, leczysz się bez skutku, gdy chcesz schudnąć lub wyrzeźbić sylwetkę
to dieta ketogeniczna jest dla ciebie


Umów się na wizytę. Zadzwoń 669 978 483

Skorzystaj z pomocy specjalisty.

Bo nie wszystko co wydaje się łatwe, jest łatwym i bezpiecznym
Zwłaszcza gdy idzie o wysoką stawkę - NASZE ZDROWIE.

Facebook